13 edycja konkursu "Złoty Medal Chemii"

Czas czytania: około 1 minuta

13 edycja konkursu "Złoty Medal Chemii"

Konkurs Złoty Medal Chemii organizowany jest przez Instytut Chemii Fizycznej PAN (IChF) w Warszawie oraz firmę DuPont. Nagradzani są w nim autorzy najlepszych prac licencjackich lub inżynierskich w dziedzinie chemii oraz z pogranicza chemii i biologii lub chemii i fizyki realizowanych i obronionych w aktualnym roku akademickim. W tym roku jest to już trzynasta edycja konkursu. Zgłoszonych zostało 43 prace, które były wykonane w 14 ośrodkach akademickich w 10 miastach w Polsce. W pierwszym etapie konkursu zespół dziesięciu jurorów wyłonił 15 finalistów. Są to studenci reprezentujący 8 uczelni. Wszyscy finaliści są zaproszeni do przedstawienia wyników swoich prac w formie dziesięciominutowej prezentacji podczas sesji finałowej konkursu. Spotkanie to odbędzie się w formie zdalnej 21 listopada 2023 r. Na podstawie tych prezentacji oraz podjętych dyskusji jurorzy konkursu wskażą tegorocznych laureatów. Ogłoszenie końcowych wyników nastąpi 13 grudnia 2023 roku podczas uroczystego wręczenia nagród.

• Data wpisu: 13.11.2023